Drodzy przedstawiciele mediów,
procedura akredytacyjna na Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce została rozpoczęta. W celu zapewnienia bezpiecznej organizacji mistrzostw w obliczu pandemii koronawirusa, liczba mediów obecnych w hali została ograniczona, aby dostosować się do obowiązującego protokołu bezpieczeństwa.

Federacje członkowskie otrzymały informację z limitami mediów obecnych w Toruniu oraz zostały poproszone o przeprowadzenie tej części procesu akredytacji i wybranie krajowych przedstawicieli mediów. Po zakończeniu procesu, dziennikarze oraz fotoreporterzy otrzymają link do końcowej rejestracji. Aby otrzymać więcej informacji prosimy o kontakt z odpowiednią federacją lekkoatletyczną.

Proces akredytacji mediów trwa do piątku, 5 lutego. 

Protokół sanitarno-medyczny 
Europejska Federacja Lekkoatletyczna stale monitoruje ocenę ryzyka oraz rozwój sytuacji we współpracy z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym (LOC), a także władzami lokalnymi w celu bezpiecznego przeprowadzenia Halowych Mistrzostw Europy. Opracowano specjalny protokół sanitarno-medyczny. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na wszelkie procedury oraz zasady, które będą musiały być spełnione przed przyjazdem do Torunia, a także w trakcie pobytu. Zdrowie wszystkich osób związanych z mistrzostwami jest dla nas największym priorytetem i każdy z nas powinien mieć w tym udział.

Oczywistym jest, że pandemia się nie skończyła i ciągle musimy monitorować sytuację. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek znaczące zmiany mające wpływ na mistrzostwa poinformujemy Państwa o tym. Jednak na tym etapie chcielibyśmy podkreślić, że bycie zaszczepionym nie stanowi żadnego wyjątku od powyższych zasad i procedur zawartych w protokole medyczno-sanitarnym. 

Akredytowani przedstawiciele mediów muszą wykonać test RT-PCR wykrywający wirusa SARS CoV2 poprzez wymaz z nosogardzieli lub części ustnej gardła. Wymaz musi być pobrany na 3-5 dni przed przyjazdem do Torunia (np. jeśli przyjeżdżasz 3 marca, RT-PCR test powinien być przeprowadzony pomiędzy 26-28 lutego). Wynik musi być negatywny, a analiza wyniku w języku angielskim musi być wgrana do Systemu Rejestracyjnego przez przyjazdem do Torunia. Wyniki serologicznego badania krwi lub RT-LAMP nie będą akceptowane zgodnie z protokołem medycznym.

Kolejny test na obecność koronawirusa zostanie wykonany w dzień przyjazdu do Torunia w Centrum Testów w Arenie Toruń. Negatywny wynik uprawnia do odbioru akredytacji.

Zdalne media
Przedstawiciele mediów, którzy nie mogą przyjechać do Torunia, mogą aplikować o zdalny dostęp medialny poprzez poniższe linki.