Toruń to nie tylko miasto sportu, ale także miasto kultury. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do Torunia, w którym gotycka sceneria stała się przestrzenią dla odbywających się corocznie setek wydarzeń: koncertów, wystaw, spektakli teatralnych czy zawodów sportowych. Miasta, którego otwarte jak w herbie bramy zapraszają wszystkich, którzy pragną dokonać odkryć i osiągnięć artystycznych na miarę Mikołaja Kopernika, astronoma który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Przynależność kulturowa i cywilizacyjna Torunia do kręgu kultury i sztuki hanzeatyckiej, północnoeuropejskiej, odcisnęła piętno na jego wspaniale zachowanej architekturze i sztuce, które zadecydowały przed 24 laty o wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jego nocną panoramę, oglądaną z mostu i lewego brzegu Wisły, uznano za jeden z 7 cudów Polski.

Spośród ponad dwóch tysięcy corocznie odbywających się wydarzeń kulturalnych niewątpliwie najjaśniej błyszczy organizowany od 12 lat w trzeciej dekadzie sierpnia Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway, którego spektakularne mappingi i instalacje odwiedza ponad 400 tysięcy gości. O potencjale kulturalnym miasta świadczą także artyści, którzy decydują się je odwiedzić. Wartohttp://www.torun2021.pl/files/torun-01.jpg wspomnieć, że na scenie otwartego w 2015 roku Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki koncertowali między innymi Goran Bregović, Suzanne Vega, Lisa Stansfield, Sting czy Robbie Williams oraz plejada gwiazd polskiej estrady. Centrum wybudowane zgodnie z projektem hiszpańskiego architekta Fernando Menisa ciągle zachwyca i zdobywa najcenniejsze nagrody branży architektonicznej.
 
Miasto od średniowiecza słynie w świecie z produkcji pysznych pierników, dlatego też tutaj znajduje się Muzeum Toruńskiego Piernika, największe muzeum piernika w Europie posiadające również największą kolekcję drewnianych form piernikowych działające jako niedawno powstały oddział chlubiącego się blisko 160-letnią tradycją Muzeum Okręgowego w Toruniu, a które znalazło się w gronie 40 najlepszych muzeów w Europie. Atrakcje i różnorodny program kulturalny doceniają również turyści, których niemal z całego świata corocznie przybywa ponad 2 miliony.