Już za 3,5 miesiąca w Arenie Toruń rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Europy. W tym tygodniu do Torunia zawitali przedstawiciele Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej, którzy wizytowali obiekt, a także spotkali się z organizatorami. Wszyscy zgodnie podkreślają, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do przeprowadzenia zawodów.

Wizytacja w Toruniu trwała prawie 3 dni. Delegaci odwiedzili nie tylko Arenę Toruń, ale także zapoznali się z bazą hotelową. Władze europejskiej lekkoatletyki pozytywnie wypowiedziały się o stanie zawansowania prac przygotowawczych. Christian Milz, CEO European Athletics, podkreślił, że "Toruń jest bardzo dobrze przygotowany do mistrzostw. Widać doświadczenie wynikające z organizacji wielkich imprez lekkoatletycznych. Jestem optymistą i całkowicie wierzę w to, że uda nam się przeprowadzić w marcu Halowe Mistrzostwa Europy". Niestety obecne przepisy uniemożliwiają zaproszenie na trybuny widzów. Organizatorzy mistrzostw mają nadzieję, że ostatecznie trybuny Areny Toruń będą mogłyby wypełnić się sympatykami lekkoatletyki.
 
– Oczywiście najgorszy wariant jest taki, że na trybunach będzie pusto. Nasze zawody będą pierwszym ważnym międzynarodowym startem od jesieni 2019 roku i mistrzostw świata w Dosze. To sprawia, że zainteresowanie startem w Toruniu jest naprawdę ogromne! Byłoby więc przykro gdyby tych emocji kibice nie mogli przeżywać siedząc na trybunach Areny Toruń. Niestety to nie zależy od nas, jednak trzymam kciuki żeby w marcu sytuacja pozwoliła nam wpuścić widzów – konkluduje dyrektor mistrzostw Krzysztof Wolsztyński
 
Już dziś wiadomo, że do Torunia przyjedzie cała europejska czołówka. Wprawdzie o konkretnych nazwiskach nie można jeszcze mówić, ale do organizatorów już wpłynęły pierwsze zgłoszenia. – One pokazują, że głód rywalizacji jest ogromny, bo właściwie wszyscy chcą pojawić się w Arenie Toruń – mówi organizator mistrzostw.
 
Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym, dostosowanym do aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-Cov-2. – Robimy wszystko, by zgodnie z przepisami sanitarnymi zorganizować największą imprezę sportową od czasu wybuchu pandemii. Z przedstawicielami European Athletics rozmawialiśmy bardzo dużo o procedurach bezpieczeństwa, bo wiadomo, że to jest najważniejsze. – mówi szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 
36. Halowe Mistrzostwa Europy mają odbyć się w Arenie Toruń od 4 do 7 marca 2021 roku.

współpraca tekstowa: Maciej Jałoszyński/PZLA