Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce to jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu Europy. Pierwsze Mistrzostwa miały miejsce w 1970 r. w Austrii. Polska do tej pory była gospodarzem tego typu imprezy tylko raz - w katowickim Spodku w 1975 r. 

W 2021 roku 36 już edycja tej prestiżowej imprezy ponownie zawita do Polski. W dniach 4-7 marca Toruń będzie gościć w swych gotyckich progach ponad 600 najlepszych lekkoatletów starego kontynentu.

Piękna, nowoczesna, a przede wszystkim w pełni lekkoatletyczna hala Arena Toruń to miejsce, w którym przez zaledwie kilka dni podziwiać będzie można gwiazdy światowego formatu.

Program minutowy został skonstruowany tak, by jak największa liczba kibiców mogła doświadczyć uczestnictwa w tym święcie lekkiej atletyki. Toruńska edycja rozłożona jest bowiem na 4 dni i 7 sesji, co daje szansę, by znaleźć odpowiedni dla siebie czas i zakres cenowy. Bez wątpienia emocje sięgną zenitu gdy przedstawiciele polskiej złotej drużyny (złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Bydgoszcz 2019) walczyć będą o najwyższe laury na swojej ziemi i przed własną publicznością.

Lekkoatletyczne imprezy halowe, szczególnie te rangi Mistrzostw, to wyjątkowe wydarzenia. Charakteryzują się dużym stopniem kameralności w porównaniu do imprez stadionowych, tworząc unikatowe odczucie jedności i bliskości, pozwalając niemalże dotknąć zawodnika.

Już dziś zapraszamy do Areny Toruń na pasjonujące 4 dni sportowej rywalizacji, wypełnione pozytywną energią i gwarantujące potężną dawkę emocji i wzruszeń.