Toruń to miejsce magiczne, gdzie każdy z odwiedzających co roku miasto ponad 2 mln turystów może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy spacer urokliwymi średniowiecznymi uliczkami centrum, w którym na każdym rogu dotknąć można światowej rangi unikatowych zabytków architektury, by na zawsze zakochać się w tym miejscu. Toruń nie na darmo nazywany jest Krakowem Północy, z zespołem architektonicznym zachowanym w stanie niemal nienaruszonym od czasów Kopernika. 

Toruń to jedno z najstarszych miast w Polsce, założone jako pierwsze przez Krzyżaków w ich ówczesnym państwie w Prusach.Obecnie miasto liczy 203 tys. mieszkańców, jest siedzibą władz samorządowych województwa kujawsko-pomorskiego, a jednocześnie ważnym w skali kraju centrum kulturalnym, naukowym, gospodarczym oraz węzłem komunikacyjnym. Ma tu też swoją siedzibę wiele instytucji kulturalnych, naukowo-badawczych i gospodarczych oraz kilka wyższych uczelni, w tym najstarszy i największy na północy Polski uniwersytet.

To właśnie stąd pochodzi Mikołaj Kopernik, który jako największy i najbardziej znany torunianin stał się  symbolem miasta. Każdy kto odwiedza miejsce narodzin słynnego astronoma musi zawitać do jego domu. On też stał się inspiracją dla naukowych kierunków rozwoju miasta. Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika to największy ośrodek astronomii obserwacyjnej w Polsce i jeden z największych w Europie. Udostępnione do zwiedzania są m.in. największy teleskop w Polsce, w pełni zmodernizowany - 90-cm zwierciadlany teleskop Schmidta-Cassegraina, historyczny astrograf Drapera z 1891 r. oraz największy w Polsce radioteleskop o średnicy 32 m. Koniecznie trzeba również zawitać do toruńskiego planetarium, które imponuje nowoczesnym zapleczem. To tutaj w środku dnia można zobaczyć rozgwieżdżone niebo, odbyć kosmiczną podróż na odległe planety, przelecieć przez pierścienie Saturna czy spojrzeć w kosmiczną przestrzeń z innych planet.

Na osobny rozdział zasługują także toruńskie pierniki, podbijające serca nie tylko smakiem, ale także swą artystyczną formą. To chluba Torunia, która doczekała się swego muzeum w zabawny sposób przestawiającego historię i tradycję sztuki rzemiosła piernikarskiego.

Nie sposób zliczyć atrakcji tego miejsca, trzeba ich doświadczyć! Zapraszamy do Torunia!