Arena Toruń jest jedyną w Polsce halą sportową przygotowaną do rozgrywania pełnego programu dyscyplin lekkoatletycznych w zawodach międzynarodowych. Hala została oficjalnie otwarta 10 sierpnia 2014 roku i od tego czasu jest miejscem, które żyje nie tylko rywalizacją sportowców w przeróżnych dyscyplinach, ale również licznymi koncertami i imprezami rozrywkowymi.

Budynek ma formę masywnego prostopadłościanu, podciętego od dołu, co dodaje mu lekkości. Parter jest prawie całkowicie przeszklony. Elementem, który wzbogaca kształt kostki, jest system energooszczędnego oświetlenia punktowego LED zastosowany na fasadzie obiektu, który umożliwia wyświetlanie komunikatów dla osób znajdujących się na zewnątrz.

Oprócz głównej płyty Hala posiada także wielofunkcyjne boisko boczne ze ścianką wspinaczkową oraz w pełni wyposażoną siłownię.

Arena Toruń znajduje się przy ul. Gen. J. Bema, obok lodowiska Tor-Tor oraz Stadionu Miejskiego im. G. Duneckiego. Dużym atutem obiektu jest jego bliskie położenie względem centrum miasta umożliwiające nieuciążliwe dotarcie do niego piechotą. Ponadto do hali zapewniony jest transport środkami komunikacji miejskiej:
– Autobus linii 32, 25 (przystanek Hala Sportowa)
– Autobus linii 40, 34, 26, 28, 15, 11 (przystanek Od Nowa)
– Tramwaj linii 1, 5 (przystanek Kraszewskiego)
 

Podczas zawodów ograniczona będzie dostępność parkingów zarówno podziemnych jak i naziemnych przy Arenie dlatego zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.