Poniżej przedstawiamy opisy grup, do których będziemy rekrutować Wolontariuszy na Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021. Przeczytaj i znajdź swoje miejsce.

Team Attaché – grupa wspierająca drużyny uczestniczące w Mistrzostwach. Jeżeli dobrze znasz język angielski, jesteś osobą otwartą, szybko nawiązującą kontakty to grupa dla Ciebie! Do Twoich zadań należeć będzie przede wszystkim towarzyszenie ekipom przez cały okres trwania mistrzostw, odpowiadanie na pytania, pilnowanie, aby każdy znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

Grupa Techniczna – osoby do zadań specjalnych. Jest to grupa odpowiedzialna przede wszystkim za to, co dzieje się na hali i wokół niej. Jeżeli chcecie poznać specyfikę organizacji zawodów lekkoatletycznych od strony technicznej to miejsce idelane dla Was.

Najważniejsze podgrupy:
  • grupa wolontariuszy wspierająca partnerów technicznych (wymagana dobra znajomość j. angielskiego),
  • grupa wolontariuszy odpowiedzialna za wszelkie logistyczne aspekty na hali,
  • grupa wolontariuszy odpowiedzialna za rozmieszczenie kibiców na hali,
  • grupa wolontariuszy odpowiedzialna za promocję imprezy na hali i w mieście,
  • grupa wolonatriuszy odpowiedzialna za wsparcie technologiczno-informacyjne podczas zawodów.
Transport – grupa zarządzająca transportem flotą samochodową.

Kierowcy – grupa wolontariuszy, którzy będą kierowcami samochodów osobowych podczas HME.

Media – ta grupa wolontariuszy wspiera pracę biura prasowego. Jeżeli chcesz poznać dziennikarzy i fotoreporterów, którzy na co dzień opisują i uwieczniają na zdjęciach najważniejsze wydarzenia sportowe, jesteś osobą otwartą i kontaktową, a do tego dobrze mówisz po angielsku to miejsce idalne dla Ciebie.

Antydoping –  w ramach pracy w tym zespole będziesz odpowiedzialny za przestrzeganie procedur związanych z przeprowadzeniem kontroli antydopingowej.  Szukamy osób skrupulatnych oraz zwracających uwagę na szczegóły. Jeżeli taki jesteś – nie zwlekaj – aplikuj!

Fizjoterapia – to grupa składająca się z fizjoterapeutów lub studentów fizjoterapii. Jeżeli chcesz zobaczyć jak na co dzień pracują osoby zajmujące się fizjoterapią sportową i spróbować swoich sił w tej dziedzinie to zapraszamy.

Hotele – 
grupa osób, która czuwa nad przepływem informacji między hotelami a biurem zarządzającym. To Wy odpowiadacie na pytania sportowców, trenerów, delegatów, oficjeli i służycie im pomocą w sytuacjach problemowych. Bez obaw. Nie musicie wiedzieć wszystkiego! Wystarczy, że będziecie w stałym kontakcie z Waszymi koordynatorami.
Do głównych zadań grupy hotelowej należy:
  • wywieszanie bieżących informacji na tablicy informacyjnej,
  • koordynacja transportu z hotelu na stadion,
  • odpowiadanie na pytania gości związanych z HME,
Lotniska – grupa osób odpowiedzialna za koordynację przylotów  zawodników, trenerów i oficjeli. Do Waszych zadań należeć będzie przede wszystkim bycie w stałym kontakcje z grupą hotelową i informowanie, kto w danej chwili jest już w drodze do hotelu, kto być może nie wylądował, który samolot ma opóźnienie itp.

Delegaci – to skromna – bo zaledwie kilkuosobowa grupa osób towarzysząca delegatom koordynującym przebieg zawodów. Z uwagi na odpowiedzialny charakter zadania wolontariusze w tej grupie muszą posługiwać się biegle językiem angielskim.

Akredytacja 
– grupa pracująca w dziale akredytacji odpowiedzialna będzie za przygotowanie (wydrukowanie, laminowanie) identyfikatorów dla zawodników, trenerów, oficjeli, delegatów, dziennikarzy, wolontariuszy oraz pracowników – czyli wszystkich osób zaangażowanych w organizację HME. Przygotujecie również pakiety powitalne dla wszytkich uczestników i dopilnujecie, aby każdy zgłaszający się do działu akredytacji orzymał swój „welcome bag” oraz identyfikator.

Marketing 
– grupa osób wspierające wszelkie działania marketingowe podczas HME. Z uwagi na częsty kontakt z pracownikami European Athletics w tej grupie również zwracamy szczególną uwagę na bardzo dobrą znajomość j. angielskiego.