To właśnie dziś podczas obrad w BerlinieRada Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej podjęła decyzję o przyznaniu Toruniowi prawa do organizacji Halowych Mistrzostw Europy w 2021 roku! W końcowym etapie Toruń walczył z holenderskim Apeldoorn, który pokonał w głosowaniu stosunkiem głosów 11 do 4.

Ta niesamowita wiadomość jest wielkim sukcesem, a przyczyniła się do tego organizacja mityngu Copernicus Cup, który od 2015 roku odbywa się w Arenie Toruń. Warto też zaznaczyć, że w ocenie Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej duży wpływ na pozytywną ocenę ma kwestia doświadczonego organizatora, jakim jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki – organizator Mistrzostw Świata U20, Mistrzostw Europy U23 czy przyszłorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się na stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.

 „Czekamy na przyjęcie całej Europy w naszym malowniczym mieście w 2021 r.” – cieszy się prezydent miasta Torunia Michał Zaleski. „To świetny moment dla polskiej lekkiej atletyki. Minęło ponad 40 lat, odkąd Polska była gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy. Byliśmy zdeterminowani, aby to właśnie w Toruniu odbyły się mistrzostwa w 2021 roku. Ten sukces jest efektem naszego wysiłku jako zespołu.” – wtóruje mu dyrektor mistrzostw Krzysztof Wolsztyński.